Heřmánkův herbářByliny, bylinky a jejich použití v péči o tělo i ducha
Domovská stránka  /  Herbář léčivých bylin  /  Flor de Arena

Flor de Arena

(Tiquilia paronychioides)

Rostlinu Flor de Arena používá tradiční etnická medicína v Peru k pročišťování organizmu, při poruchách trávení, močového ústrojí a nervového systému. K odstranění kyseliny močové v krvi a pojivových tkáních. Ke zmírnění bolesti při ischias a revmatizmu. Je jednou z nejdoporučovanějších bylinek.

Účinky byliny Flor de Arena

  • Pročíštění organizmu
  • Detoxikační působení
  • Snižuje vliv škodlivin v potravinách
  • Poruchy zažívání
  • Poruchy močového ústrojí
  • Poruchy nervového systému
  • Zmírnění bolestí při ischias, revmatizmu
  • Obsahuje významná množství železa a vápníku

Použití

Nejvíce se doporučuje šestitýdenní přírodní očistná kůra. Flor de Arena se užívá dva týdny bezprostředně po bylině Manayupa a před Hercampure. Kůra očistí tělo od kontaminujících látek a toxinů a konzervantů obsažených v různých potravinách, červeném mase a kořenících přípravcích. Při sušení byliny jsou zachovány všechny důležité obsahové látky.

Popis

Flor de Arena je divoce rostoucí, aromatická bylina s oválnými listy a květy sdruženými do hroznů. Mladé výhonky a listy jsou pokryty jemným chmýřím. Nenápadné plody obsahují drobná semínka.

Využívané části rostliny

Využívané části rostliny Flor de Arena jsou její nadzemní součásti.

Obsahové látky

Bylina Flor de Arena obsahuje látky s protizánětlivým a antioxidačními vlastnostmi a látky mající vliv na výskyt kyseliny močové v krvi a pojivových tkáních. Význam železa a vápníku pro organismus je obecně známý a Flor de Arena jich obsahuje významná množství.

Výskyt

Flor de Arena roste divoce v andských oblastech Jižní Ameriky.

Doba sběru

V místech výskytu se sklízí z divoce rostoucích kultur. Rostliny jsou sbírány především v době květu. Jsou využívány od nepaměti.

foto: © Oliver Whaley/Darwin Project

Budu rád, pokud mi napíšete nebo pro vás bude můj web inspirací. Nekopírujte však, prosím, jakýkoliv obsah webu bez předchozího svolení. Pokud chcete použít nějaký text nebo obrázek, napište mi nejprve na [email protected].